MASAŻ KLASYCZNY

Masaż klasyczny jest rodzajem terapii masażu, który polega na manipulowaniu tkankami miękkimi ciała przy użyciu różnych technik. Może obejmować ugniatanie, głaskanie, tarcie, stukanie i wibracje w celu stymulowania mięśni i innych tkanek miękkich. Pomaga to zmniejszyć napięcie, poprawić krążenie i odprężyć ciało. Działa również pośrednio za pomocą zmian odruchowych na:

  • układ krążenia,
  • nerwowy,
  • wewnątrzwydzielniczy,
  • narządy zewnętrzne.

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Opiera się na manipulacji tkanki łącznej w organizmie, zwanej powięzią. To ona otacza, podtrzymuje i łączy różne struktury anatomiczne: mięśnie, kości, stawy, ścięgna, torebki stawowe, narządy oraz naczynia krwionośne. Tworzy trójwymiarową sieć włókien i substancji międzykomórkowych.

KOBIDO

Masaż Kobido to technika masażu twarzy i karku, nazywana niechirurgicznym liftingiem twarzy. Stanowi naturalną i nieinwazyjną alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Sam zabieg, który obejmuje mięśnie twarzy, ale także dekoltu, szyi, ramion, grzbietu i głowy jest relaksujący, a efekty niesamowite. Istotą masażu Kobido jest usunięcie napięć, które mają negatywny wpływ na stan i funkcjonowanie mięśni (co przekłada się na wygląd i samopoczucie). Jest to możliwe dzięki złożoności i intensywności technik oraz pracy na głębszych warstwach skóry oraz mięśni. To prowadzi do uaktywnienia mięśni i pobudzenia poszczególnych obszarów na twarzy, co wywołuje naturalny efekt liftingu.

MASAŻ TRANSBUKALNY

Nazwa masażu pochodzi od łacińskich słów trans – przez i buccalis – policzki. Technika tego masażu polega na ugniataniu tkanek twarzy od strony jamy ustnej oraz zewnętrznej części policzków.

Terapia odmładzania i przywracania optymalnego napięcia mięśni twarzy zrodziła się we Francji, przeszło 20 lat temu. Rozładowuje napięcia mięśni, pomaga przy przykurczach, szczękościsku i niedowładach, przywraca elastyczność głęboko położonych struktur. Poprzez odpowiednie uciskanie i masowanie policzków od wewnątrz i z zewnątrz przywraca młodzieńczy owal twarzy. Mięśnie głębokie w strefie policzków, nosa i warg stają się elastyczniejsze, a zmarszczki znacząco się spłycają. Optycznie powiększa się oko, a powieki się unoszą.

W wyniku ugniatania skóra jest lepiej dotleniona i lekko się różowi, a twarz staje się jędrniejsza, skóra nabiera młodzieńczej elastyczności. Poprawia się też technika operowania językiem, a tym samym dykcja, dlatego z masażu transbukalnego chętnie korzystają artyści przed występami.

Ponieważ po zabiegu wyraźnie można poczuć rozluźnienie napięć, zmniejsza się także częstotliwość występowania bólów migrenowych.